Aryanic
صفحه اصلي > دفتر کارآفرینی 

دفتر کارآفرینی

 
برگزاری اولین جلسه دفتر کارآفرینی
در مورخ 15/8/95اولین جلسه دفتر کارآفرینی با حضور اعضا دفتر برگزار گردید.جلسه با معرفی اعضا و سخنرانی آقای مهندس عظیمی پیرامون اهداف دانشگاه علمی کاربردی و اهمیت دروس کاربینی و کارآموزی و کارآفرینی آغاز گردید.ایشان در مورد اهداف ایجاد دفتر کارآفرینی نکاتی را بیان نمودند و تاکید کردند که ارتباط دانشگاه با صنعت باید بیش از پیش تقویت گردد در غیراینصورت دانش آموخته  دانشگاه به خصوص دانشگاه علمی کاربردی هنگام ورود به بازار کار با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.در پایان تمامی مهمانان علاقه مندی خود را جهت همکاری با دفتر کارآفرینی بیان نمودند و مقرر گردید ماهیانه جلسات دفتر به صورت دوره ای در شرکت های افراد صاحب نظر برگزار گردد و بازدیدهای دوره ای برای دانشجویان در نظر گرفته شود و به دروس کارورزی و کاربینی اهمیت بیشتر داده شود و نظارت بیشتری صورت گیرد
 

 

برگزاری دومین جلسه دفتر کارآفرینی

جلسه دوم دفتر کارآفرینی در تاریخ 6/10/95 در محل شرکت تعاونی فولاد علویجه با حضور اعضا ی دفتر کارآفرینی که به شرح زیر می باشد  بر گزار گردید.

1.       آقای مهندس عظیمی :سرپرست مرکز

2.       حاج حسن زمانی:عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی فولاد

3.       آقای اسماعیل زمانی:مدیر اداری و عضو هیئت مدیره شرکت فولاد علویجه

4.       آقای مهندس ابراهیمی:رئیس هیئت امنای شهرک صنعتی

5.       آقای مهندس میرزایی:مدیر عامل شرکت شیشه بهنود

6.       آقای سید ابراهیم رفیعی:رئیس شورای حل اختلاف شهرک صنعتی

7.       آقای مهندس شفیعی:مدرس و کارآفرین برتر

8.       خانم مهندس باقری:معاونت آموزشی مرکز

9.       خانم مهندس اسماعیلی:مسئول دفتر کارآفرینی

در ابتدای جلسه آقای اسماعیل زمانی پیرامون شکل گیری شرکت تعاونی و فعالیت های آن به طور مفصل صحبت کردند

بعد از صحبت های اولیه به همرا ه اعضای دفتر از خط تولید شرکت تعاونی بازدید شد و آقایان زمانی و رفیعی شرح مفصلی پیرامون خط تولید و محصولات شرکت بیان نمودند.

بعد از بازگشت از خط تولید و پذیرایی آقای عظیمی جلسه را  به صورت رسمی آغاز نمودند.

ایشان فرمودند یکی از نقاط ضعف دانشگاه ها نداشتن ارتباط موثر و منطقی با واحد های صنعتی و تولیدی است.دانشگاه ها مخصوصا علمی کاربردی باید به دروس کارورزی و کاربینی اهمیت دهند.

دانشگاه ها در کل سه نسل هستند :در نسل اول  مباحث به صورت تئوری بیان می شود و در نسل دوم متوجه شدند که آموزش صرف جوابگو نمی باشد و نیاز به پژوهش است.نسل دوم را نسل آموزشی پژوهشی نامیدند که باز هم جوابگوی صنعت نیست .دانشگاه نسل سوم که در اروپا و امریکا و کشورهای پیشرفته اجرا می شود به این صورت است که در یک ترم یک تیم دانشجویی همراه با استاد باید یک شرکت یا یک نوآوری را تعریف کنند.و دانشگاه ها ارتباط بسیار قوی با صنعت دارند و تز و پایان نامه باید  منجر به تولید و ارائه یک تکنولوزی شود.درادامه آقای عظیمی هدف از ایجاد دفتر کارآفرینی را تشریح کردند و فرمودند که هدف از ایجاد این دفتر این بود که ابتدا اهداف و رسالت دانشگاه  را تحقق بخشیم  و سپس دانشجویان را به سمت  بازار خدماتی و صنعتی سوق دهیم و  در این رابطه انتظار می رود که تعامل و ارتباط صنایع و شهرک های صنعتی و دانشگاه بیش از پیش گسترش یابد.ایشان همچنین بیان نمودند که برای شرکت شهرک های صنعتی بودجه خوبی جهت آموزش  کارکنان واحدهای صنعتی در نظر گرفته شده که می توان از این بودجه  جهت آموزش و برگزاری دوره و سمینار استفاده کرد و دانشگاه این آمادگی را خواهد داشت که برای کارکنان صنایع دوره هایی را برگزار کند.

آقای ابراهیمی ضمن تایید صحبت های آقای عظیمی فرمودند که شرکت شهر کها 80 درصد هزینه های آموزشی را تقبل می کند که می توان هزینه ها را از شرکت شهرکها اخذ نمود.

آقای زمانی در ادامه پیشنهاد کردند که دانشگاه به صورت حضوری از کارخانجات دیدن و از نزدیک با آنها مذاکره کند و نیازهای آموزشی آنها را جویا شود.

آقای میرزایی در ادامه در مورد رشته های دانشگاه سوال کردند و بیان نمودند دوره هایی مانند ایمنی بهداشت و یا قوانین کار اگر برگزار شود بسیار موثر خواهد بود و آقای عظیمی این قول را دادند که  در صورت درخواست کتبی و اعلام نیاز شهرک صنعتی دوره  کاردانی ایمنی و بهداشت واحدهای صنعتی  را برای سال آینده درخواست نمایند.

همچنین آقای میرزایی پیشنهاد دادند که  دانشگاه لیست کارخانجات و زمینه فعالیت آنها را دریافت کند و بررسی نماید که در چه زمینه ای می تواند دوره برگزار کند یا اینکه کارخانه ها اعلام کنند که در چه زمینه ای نقطه ضعف دارند  و دانشگاه در این زمینه این مشکل را حل کند و مسئولیت کار را بر عهده بگیرد.

در ادامه آقای ابراهیمی بیان کردند که  عضو شورای صنعت و معدن نجف آباد هستند و پیشنهاد کردند که جلسه ای نیز با آنها در خود دانشگاه برگزار گردد تا آنها نیز از نزدیک امکانات دانشگاه را ملاحظه کنند.

حاج آقا زمانی در ادامه فرمودند در رابطه با برگزاری دوره ها باید مساله حضور و غیاب شرکت کنندگان اهمیت داده شود و حضور و غیاب به صورت واقعی انجام گیرد این باعث دلگرمی کارفرما خواهد شد . در پایان جلسه نیز آقای زمانی در رابطه با بیمه دانشجویانی که از صنعت بازدید می کنند سوال فرمودند که آقای عظمی بیان کردند که تمامی دانشجویان بیمه حوادث می باشند و در این مورد نگرانی وجود نخواهد داشت.